Od 2022 roku przystąpiliśmy do sieci partnerskiej LIQUI MOLY Pro Line Serwis.
Współpracujemy z najlepszymi.

Usługi naszego warsztatu:

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów to proces szybki, niezawodny i bezpieczny. Skrzynia jest czyszczona w warunkach adekwatnych do naturalnych warunków eksploatacji, zachowując właściwą temperaturę i ciśnienie

Nasze urządzenia zapewniają wymianę blisko 100% oleju, podczas gdy tradycyjna metoda statyczna pozwala na wymianę ok. 60% oleju.

Wymiana oleju

Pamiętaj o systematycznej wymianie oleju.

Tarcie to jeden z podstawowych czynników powodujących ograniczenie osiągów i nieodwracalne uszkodzenia elementów silnika.

Aby zapewnić swojemu silnikowi długą i bezawaryjną pracę korzystaj z olejów Liqui Moly stworzonych nie tylko z myślą o najnowszych normach producentów samochodów, ale również po to aby zagwarantować najwyższe możliwe bezpieczeństwo przy najlepszych osiągach.

Płukanie układu olejowego

Każdy olej posiada dodatki czyszczące, jednak są one skomponowane tak, aby radzić sobie z zanieczyszczeniami powstałymi wyłącznie podczas normalnej pracy silnika.

Nie mają możliwości zneutralizowania wszystkich możliwych zanieczyszczeń, takich jak zgromadzone osady czy stary olej.

Aby zapewnić optymalne warunki pracy świeżemu olejowi, a tym samym swojemu silnikowi, płucz silnik przy każdej wymianie oleju.

Czyszczenie DPF/FAP

Filtr cząstek stałych, podobnie jak katalizator to części układu wydechowego, które odpowiadają za filtrowanie spalin z najbardziej szkodliwych zanieczyszczeń.

Dbając o te elementy dbamy zarówno o nasze zdrowie, jak również o samochód.

Czyszczenie pozwala zarówno uchronić przed kosztownymi wymianami części zbudowanych z użyciem m.in. metali szlachetnych, ale również przywrócić optymalne osiągi jednostce napędowej.

Czyszczenie układu dolotowego

Właściwy przepływ powietrza do silnika jest gwarantem jego optymalnych osiągów oraz bezawaryjności.

Z czasem, szczególnie w silnikach diesla, może dochodzić do zatykania się dolotu na skutek osadzającego się nagaru, co zmniejsza ilość powietrza niezbędnego do właściwego spalania mieszanki paliwowej.

Regularne czyszczenie pozwala uniknąć konieczności demontażu elementów silnika i poprawia jego kulturę pracy.

Czyszczenie wtryskiwaczy

Zatykanie się wtryskiwaczy powoduje spadek ich wydajności, brak możliwości właściwego rozpylania paliwa lub całkowite uszkodzenie.

Zakup nowych wtryskiwaczy to zwykle spory wydatek, którego można uniknąć poprzez czyszczenie.

Sprawny układ paliwowy pozwala zredukować spalanie, poprawić kulturę pracy silnika i zmniejszyć emisję szkodliwych substancji.

Dezynfekcja samochodu

Dla Twojego bezpieczeństwa, samochód zostanie zdezynfekowany po wykonaniu wszystkich zleconych czynności serwisowych.

Możesz mieć pewność, że Twój samochód jest sprawny i gotowy do jazdy.

Door to Door (odbiór samochodu od klienta)

Niezależnie czy zależy Ci na bezpieczeństwie czy na wygodzie, to rozwiązanie zostało włączone do naszej palety usług specjalnie z myślą o Tobie.

Zamów odbiór samochodu spod swojego domu, pracy lub innego dogodnego miejsca.

Pracownicy warsztatu przyjadą po Twój pojazd, a po skończonym serwisie odstawią go na miejsce.

Zadbaj, aby Twój samochód był zawsze sprawny i gotowy do jazdy.

Brudne wtryskiwacze są przyczyną nadmiernego spalania, głośnej pracy i dymienia z rury wydechowej. Eksplotacja takiego silnika przyczynia się do przedwczesnej awarii wtryskiwaczy, zaworu EGR i filtra cząstek stałych DPF.

Chemiczne czyszczenie to najprostszy i zdecydowanie najtańszy sposób, aby układ wtryskowy twojego silnika znów pracował poprawnie. Środki Liqui Moly są bardzo skuteczne i bezpieczne, ponieważ nie zawierają agresywnych rozpuszczalników np. toluenu.

Aby silnik nie sprawiał problemów, był oszczędny i ekologiczny, układ wtryskowy należy czyścić przy okazji każdej wymiany oleju lub co około 10.000 kilometrów.

Każdy olej “Automacie” z biegiem czasu ciemnieje i traci swoje parametry. Wszystko za sprawą mokrych sprzęgieł, które są źródłem opiłków. To właśnie te zanieczyszczenia pogarszają pracę zaworów sterujących, co objawia się szapraniem i złym przełączaniem biegów.

Tylko taka metoda gwarantuje wymianę całego środka smarnego. Zwykle odkręcenie korka spustowego umożliwia zmianę tylko połowy oleju. Reszta pozostaje w obudowie konwertera i kanałach olejowych.

Płukanie skrzyni usuwa zanieczyszczenia, które zostałby w skrzyni po spuszczeniu oleju. Dzięki temu zabiegowi nowy olej dłużej pozostanie czysty, a skrzynia będzie pracować bezawaryjnie do kolejnej wymiany.

Współczesne silniki muszą spełniać rygorystyczne normy. Wzrost mocy zwiększa obciązenie wszystkich elementów a powszechne zastosowanie DPF i EGR przyczynia się do przedwczesnego zużycia oleju. Aby nie doszło do awarii, wymieniaj olej co 10.000 km i regularnie czyść silnik dodatkiem Liqui Moly Pro-line Engone Flush.

Dodatek Liqui Moly nie zawiera toulenu i jest bezpieczny dla uszczelek. Wlany do starego oleju na 15 minut przed jego wymianą, delikatnie wypłukuje i rozpuszcza zanieczyszczenia. Dzęki temu zabiegowi twój silnik odzyska dawną kompresję i moc, a ty zaoszczędzisz na dolewkach oleju i wydłużysz życie silnika.

Stosuj Pro Line Engine Flush przy każdej wymianie oleju, aby mieć pewność, że twój silnik będzie pracował długo i bezawaryjnie, a możliwości świeżego oleju będą w pełni wykorzystane. Produkt nadaje się zarówno do nowych pojazdów jak i tych ze znacznym przebiegiem.

Wykonujemy m.in. takie prace jak: