Mechanika Samochodowa​

Firma „Makulski” to miejsce, w którym o Twój samochód dbamy kompleksowo. Wśród naszej oferty znajduje się także mechanika samochodowa.

W naszych warsztatach zatrudniamy wyłącznie najlepszych i doświadczonych specjalistów. Dlaczego? Ponieważ mechanika to bardzo niełatwe zadanie. Wymaga ogromnej wiedzy na temat poszczególnych podzespołów. Od rzetelności wykonanej naprawy zależy bezpieczeństwo osób poruszających się danym pojazdem. Dlatego właśnie stawiamy wyłącznie na najwyższą jakość obsługi! Naszą ofertę kierujemy nie tylko do klientów indywidualnych. Obsługujemy także duże floty samochodowe, co jest dowodem na zaufanie naszych klientów. Posiadamy w pełni wyposażone stanowiska z najlepszym sprzętem, który pozwala na dokonanie napraw w niemal każdym rodzaju pojazdu. Dokonujemy przeglądów samochodowych okresowych oraz serwisu pogwarancyjnego związanego z pokonaniem określonej ilości kilometrów (przeglądy na 30 000, 45 000, 60 000 i 90 000 km). Oferujemy części nowe i używane od najlepszych dostawców. 

Wykonujemy m.in. takie prace jak:

Serwis Olejowy

Jedną z najczęstszych czynności serwisowych jest bez wątpienia wymiana oleju. Układy olejowe silników spalinowych są bowiem układami trybu zamkniętego, w których olej stanowi substancję smarującą oraz chłodzącą ruchome elementy. Jego inną istotną funkcją jest również wypłukiwanie wszelkich zanieczyszczeń przedostających się do komory spalania oraz tych, które powstały w procesie naturalnego zużycia ściernego pracujących części silnika. Zanieczyszczenia te są skutecznie zatrzymywane przez filtry. Niestety filtry nie są w stanie powstrzymać degradacji oleju, która jest nieodwracalnym procesem chemicznym. Dlatego też powinniśmy pamiętać o regularnej jego wymianie zgodnie z zaleceniami producenta samochodu.

Degradacja oleju następuje nawet wówczas, gdy samochód nie jest używany. Przyczyną tego zjawiska są reakcje chemiczne spowodowane obecnością zanieczyszczeń, nagromadzonych w trakcie pracy silnika.
Każda wymiana oleju pociąga za sobą obowiązek jednoczesnej wymiany filtra oleju.

Oto dlaczego warto regularnie wymieniać olej w samochodzie:
Do wymiany nasze Centrum proponuje szeroką gamę olejów samochodowych wiodących producentów: