Geometria kół w samochodzie

Sprawnie działający samochód znacznie zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Jedną z ważniejszych rzeczy, która wpływa na sprawną jazdę auta, jest odpowiednie wyważenie kół. Dlatego zapraszamy do naszego serwisu na geometrię kół.

Oferujemy dokładny pomiar rozstawu kół i osi, który nie tylko zwiększy bezpieczeństwo jazdy, lecz wpłynie także na jej dynamikę oraz obniży zużycie paliwa i samych opon. Decydując się na wizytę u nas, masz zapewnione darmowe sprawdzenie geometrii kół. Wykonujemy geometrię 3D, która pozwala na precyzyjne ustawienie zbieżności kół oraz osi.

Diagnostykę przeprowadzamy na nowoczesnym sprzęcie niezawodnej marki Hunter. H2: Kiedy należy wykonać geometrię? Sprawdzenie prawidłowego rozstawu osi powinno odbywać się przy każdym przeglądzie technicznym. Warto jednak udać się na pomiar także wtedy, gdy kupujemy auto używane. Dzięki temu zyskamy gwarancję bezpieczeństwa. Również przed rozpoczęciem okresu zimowego i letniego, czyli przy wymianach opon, warto poddać auto temu testowi. Jeśli zapytasz naszych pracowników, jakie dodatkowe testy powinien przejść Twój samochód, usłyszysz to hasło: geometria. Piła – ul. Lutycka 55. Zapamiętaj ten adres i odwiedź nas. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Geometria Kół HD - auta ciężarowe

Sprawdzanie i regulacja geometrii układu jezdnego polega na optymalizacji kątów ustawienia osi i kół na pojeździe, zgodnie z zleceniami producenta pojazdu i na podnstawie analizy zużycia opon.

Optymalizacja przebiegu opon – rozregulowana geometria o 1mm zmniejsza przebieg ogumienia o 7%. Mniejsze zużycie elementów zawieszenia i łożysk przekładają się na zmniejszenie częstotliwości przestojów pojazdów i kosztów ich utrzymania. Zmniejszenie oporót toczenia opon wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa i kosztów eksploatacyjnych. Precyzja kierowania pojazdem wpływa na komfort prowadzenia i bezpieczeństwo